Cilt Bakımı

Doğal yaşlanma süreci içinde bedenimiz pek çok evrim geçirmektedir , zamanla hormonal değişimler ve hücre yenilenmesinin yavaşlaması sonucu kolajen ve elastin doku diriliğini yitirir ve böylece yüzümüzde , göz ve dudak çevremizde ayna da görmekten pek de hoşlanmadığımız kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir.

Bu sürecin daha hızlı ve yavaş olmasında genetik yapımız en önemli rolü üstlenirken , maruz kaldığımız iç ve dış faktörler , neler yapıp yapmadığımız , neler yiyip içtiğimiz de çok büyük önem arzetmektedir.

example Bakımlı bir cilt ile bakımsız bir cilt arasındaki en büyük fark 35 - 40 lı yaşlardan itibaren bariz bir şekilde kendini göstermektedir. Genetik yapısı iyi olmasına rağmen iyi bakılmayan bir cilt olduğundan daha yıpranmış görünür , ancak tam tersi genetik yapısı güçlü olmayan bir cilt doğru ve düzenli bakım ile olduğundan çok daha genç ve sağlıklı görünecektir. unutmayın ki cildimiz sağlığın aynası gibidir en ufak bir rahatsızlıkta çiçek gibi solar. Bundan dolayı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları,makyaj, sebest radikaller, sigara,stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Cilt Bakımı mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından kişinin yaşı ve cilt yapısı göz önünde bulundurularak ve kesinlikle uygun ürünler kullanılarak yapılmalıdır. Doğru seçilmeyen ürünler bir sonuç vermeyeceği gibi mevcut durumu bozan etkilere de yol açabilir.Bundan dolayı Beliz Güzellik Merkezinde cilt bakımı öncesinde kapsamlı bir cilt bakımı yapılarak işleme başlanır.Böylece cildin yağı ,nemi , ph derecesi , hassasiyeti , elastikiyeti , kırışıklık ve elastikiyet durumu , varsa leke ve kılcal damar problemleri ( koperoz), ile ilgili detaylı bilgi sahibi olur ve tamamen kişiye özel bir bakım uygularız.

Cilt yaşımız ile gerçek yaşımız herzaman doğru orantılı olmayabilir.

Beliz Güzellik Merkezinde uygulanan Cilt Bakımının standart süresi 1,5 saattir ve bu süre zarfında , işlem sonunda size yapılan bakımın farkını hissettirecek düzeyde son derece kapsamlı bir çalışma yapılır.İşlem sırasını aşağıda görebileceğiniz bu bakım ile en önemli amacımız cildin temiz , canlı ,ve sağlıklı görünmesini sağlamak sivilce , kırışıklık , sarkma, hassasiyet , leke gibi mevcut problemleri kontrol altına almak ve yaşlanma etkilerini olabildiğince yavaşlatmaktır.

Bu arada kullanılan ürünlerin dünya çapında bilinen , sonuçları klinik deneylerle kanıtlanmış , onaylı ve doğal içerikli olmaları , yaşa ve cilt yapısına göre ürün yelpazesinin geniş olması çok önemlidir.
Böylece kullanılacak süt , tonik , krem , maske , serum , ampul , peeling , aromatik yağlar ile Cildinize nem depo edilir Yağ dengelenmesi sağlanır Mimik çizgileri ve kırışıklıklar kontrol altına alınır Lifting etkisi ile sarkma ve deformasyon toparlanır
Hücre yenilenmesi hızlandırılır Kolojen ve elastin dokusu yapılandırılır Cilt ölü hücrelerden arınır Anti aging etki ile yaşlanma süreci yavaşlatılır
Bakımlarımızda hiçbir şekilde cerrahi müdahale uygulanmamaktadır, doku altına yabancı maddeler enjekte edilmemekte,Doğal içerikli kozmetik ürünler ve son teknoloji ürünü cihazların kullanımı ile gözle görülür sonuçlar alınmaktadır.Temel cilt bakımı uygulamaları ile beraber yada dönüşümlü olarak bakım kişinin problemine göre oksijen terapi , yüz liftingi , dermabrazyon ,anti-aging yüz masajı gibi uygulamalarla da desteklenebilir.

Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar:

1. Günde 2 litre su için.
2. Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın.
3. Sigara içmeyin.
4. Aşırı güneşlenmeyin.
5. Makyajınızı çıkarmadan yatmayın.
6. Cildinizi hergün nemlendirin.
7. Her hafta 1 peeling yapın.
8. 15 günde bir maske uygulayın.
9. Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın.
10. Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın.
11. 3 günde 1 eriyinceye kadar bir buz kalıbını cildinizde gezdirerek
dolaşımı hızlandırın.
12. Ve bakılan bir cilt ile bakılmayan bir cilt arasındaki farkın ilerki
yaşlarda daha çok kendisini göstereceğini unutmayın.

Mekezimizde Bioline ve Academie ürünleri Kullanılmaktadır.
Bkz:Göz çevresi bakımı , Sivilce ve kırışıklık bakımı, Yüz liftingi,Dermabrazyon.